Adwentowy I piątek miesiąca w SP

Adwent to czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to radosne, ale i refleksyjne oczekiwanie na przyjście Jezusa Chrystusa. W tym duchu zaczęliśmy kolejny miesiąc – grudzień.

Z tej racji w piątek 2 grudnia starsze grupy przedszkolne oraz dzieci z klas 1-4 Szkoły Podstawowej rozpoczęły dzień od uczestnictwa we Mszy Świętej. Wspólnie z księdzem wicedyrektorem Sebastianem Tomczakiem mszę sprawował ks. Adam Zieliński, który podczas homilii zadał dzieciom jedno podstawowe pytanie: “Czego się boją?”. Większość naszych strachów jest konsekwencją niedostatecznego poznania Boga. Strach wynika z niepewności. Jeśli jesteśmy przekonani, pewni i zdecydowani co do tego, kim jesteśmy w Chrystusie i kim jest Chrystus w nas, to o nic nie powinniśmy się martwić. Bóg mówi nam, aby ruszyć, lecz my boimy się iść. Bóg mówi nam, aby pozostać, lecz my boimy się tego. Bóg daje nam coś do powiedzenia, lecz boimy się powiedzieć. Bóg daje nam talent czy dar, który będzie błogosławił, zachęcał i pomagał innym ludziom, lecz my boimy się popełnić błąd, zwyczajnie boimy się zawieść. Dlatego chcemy przeżyć dany nam czas Adwentu w przyjaźni z Chrystusem, który codziennie napełnia nas mocą do działania i pokonywania naszych słabości oraz przeciwności.

Podczas Mszy Świętej troje naszych uczniów złożyło w darze ołtarza listy i rysunek dla nienarodzonego dziecka, które jest pod ich duchową opieką od 25 marca 2022 r. Uczniowie otrzymali odznaczenia “Małych stópek” oraz zachętę do kontynuacji modlitwy i przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Ewa Jackowska

Skip to content