Lekcja wychowania obywatelskiego – LV sesja Rady Miasta Włocławek

Dnia 29. listopada 2022 roku uczniowie klasy 1a LO pod opieką wychowawcy Pani Katarzyny Kwiatkowskiej mieli przyjemność uczestniczyć jako obserwatorzy w 55. sesji Rady Miasta Włocławek.

Obrady otworzył Przewodniczący Rady Miasta Włocławek Pan Piotr Kowal. Podczas spotkania młodzież wysłuchała m.in. informacji Prezydenta Włocławka na temat działalności międzysesyjnej miasta, zapytań poszczególnych radnych skierowanych do gospodarza miasta oraz sprawozdania z działalności PGK Saniko Sp. z o.o. Obserwację 55. Sesji Rady Miasta Włocławek zwieńczyło wykonanie wspólnej fotografii z Prezydentem Miasta Panem Markiem Wojtkowskim, Przewodniczącym Rady Miasta Panem Piotrem Kowalem oraz członkami Rady Miasta Włocławek.

Kolejnym etapem wizyty w ratuszu było zwiedzanie budynku urzędu pod przewodnictwem Pana Marcina Szarpaka – Zastępcy Dyrektora Wydziału Organizacyjno – Prawnego UM Włocławek. Długoszacy mieli możliwość odwiedzenia gabinetu Pana Prezydenta, Sekretariatu oraz sali konferencyjnej.
Wizyta w Urzędzie Miasta oraz uczestnictwo w Sesji Rady Miasta było dla młodzieży niezwykle cennym doświadczeniem. Dziękujemy za możliwość bycia świadkami zapadania najważniejszych decyzji na poziomie miasta. W najbliższym czasie naszą szkołę odwiedzi Przewodniczący Rady Miasta Włocławek Pan Piotr Kowal, co będzie kolejnym etapem lekcji wychowania obywatelskiego.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content