Klasa 1a SP i 2c SP z wizytą w Muzeum Zbiorów Sztuki

Dnia 14 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 1a wybrali się do Muzeum Zbiorów Sztuki we Włocławku przy ul. Zamczej na warsztaty świąteczne „Choinkę przystroić już czas”. Na te same warsztaty 16 grudnia wybrała się również klasa 2c wraz z wychowawcą. Celem udziału w tych zajęciach było poznanie kujawskich tradycji świąt Bożego Narodzenia, kształtowanie radosnej postawy związanej ze zbliżającymi się świętami. Mali Długoszacy dowiedzieli się co to jest podłaźniczka, jakie ozdoby na choinkę wieszali nasi przodkowie, dlaczego w Wigilię należało spróbować wszystkich potraw. Uczniowie z zaciekawieniem i dużą uwagą słuchali pani Kaliny Ciesielskiej, która bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom o tradycjach i zwyczajach. Warsztaty były doskonałą okazją do świetnej zabawy oraz niezwykłą lekcją kreatywności i zdolności manualnych.

Dziękujemy pani Małgorzacie Stasiak oraz mamom: pani Barbarze Glonek i pani Annie Bryn-Zawadzkiej za pomoc w opiece nad dziećmi. Klasa 2c dziękuje Pani Agnieszce Halulko-Kucińskiej.

Katarzyna Wiśniewska

Klasa 2c

Skip to content