Listy do Świętego Mikołaja II edycja akcji charytatywnej

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości i przebaczania, ale także czas refleksji i spotkań w gronie rodzinnym. To również czas niezwykły, pełen uroku, pojednania i wzajemnego szacunku. Święta Narodzenia Pańskiego to taki czas, na który czekamy z niecierpliwością, czas pełen spokoju, ciepła, czas kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy. Wtedy nie zapominajmy również o potrzebujących i tych, którzy nie mają bliskich, dlatego po raz drugi Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza postanowił włączyć się w akcję „Listy do Świętego Mikołaja”. Wychowankowie z domów dziecka pisali listy do Świętego Mikołaja, w których prosili o wymarzone przez nich rzeczy. Dzieci prosiły o ubrania, słodycze, zabawki, pościel, walizki, ale również dziękowały za prezenty, które otrzymały w zeszłym roku. Uczniowie wraz z rodzicami ufundowali ponad 67 prezentów dla wychowanków domów dziecka. W akcję włączyły się również klasy 1-4 wraz z wychowawcami. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcje i za ogromne serce, jakie okazali nie powstając obojętnym na potrzeby dzieci.

Dlatego chcielibyśmy Państwu życzyć, żeby te najpiękniejsze dni w roku, przeżywane były w gronie najbliższych, w atmosferze wigilijnej wieczerzy i w duchu polskiej tradycji, niech będą czasem spędzonym z dala od wszelkich trosk oraz niech pozwolą każdemu ufniej spojrzeć w przyszłość. Niech radość towarzysząca przeżywaniu świąt przyniesie spokój, ciepło i wzajemną życzliwość oraz zagości na zawsze w Państwa sercach i pozwoli odczuć, jakim niezwykłym darem są międzyludzkie więzi.

Agnieszka Iwan

Skip to content