Czy dziecko może ocalić życie innemu dziecku?

Oczywiście, że TAK – i to aż 11 razy TAK! Dokonało się to jeszcze w Małym Długoszu z okazji Dnia Świętości Życia. Dość duża grupa uczniów złożyła obietnicę codziennej modlitwy przez okres dziewięciu miesięcy za dziecko poczęte i zagrożone zagładą, znane tylko Panu Bogu.

To był dla nich prawdziwy challenge, ale przyjęty z odwagą, często przy wsparciu równie dzielnych rodziców i cudownej aplikacji „Adoptuj Życie”. Udało się! Jedenaścioro uczniów z klas piątych w wigilię Bożego Narodzenia będzie świętowało także urodziny swojego duchowego dziecka. Przygotowania do tego ważnego momentu zostały także poczynione: napisali list do duchowego dziecka, często z nadanym przez siebie imieniem, została ofiarowana Msza święta o szczęśliwe narodziny duchowo adoptowanych dzieci oraz za ich rodziców, aby zapewnili im godne życie. Każdy z uczniów otrzymał pod koniec duchowej adopcji odznakę małych stópek symbolizującą obrońcę życia. Bardzo im gratulujemy! A oto ich nazwiska: Klasa 5c – Skowroński Witold, Chrzanowski Aleksander, Karkowski Konstanty; klasa 5b – Taźbierska Alicja, Leśniewska Oliwia, Michalski Szymon, Czyżniak Amelia, Misterska Amelia, Kwiatkowski Andrzej, Morawski Samuel, Markowska Martyna.

Zachęcamy następnych odważnych do podjęcia duchowej adopcji już od 25. marca najbliższego roku.

s. Maria Kowalik zsnm

Skip to content