„Czy wiesz, że każdy ma w sobie talent, czy wiesz jaka potężna jest jego siła?”- warsztaty z twórcą „Talentowskazu” Panem Rafałem Opalińskim

W grudniu br. trzy grupy licealistów uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez twórcę programu „Talentowskaz” Pana Rafała Opalińskiego – Prezesa Fundacji Dzieci-Dzieciom. Organizatorem warsztatów jest Rzecznik Praw Dziecka – Pan Mikołaj Pawlak.

W ramach warsztatów prowadzący zainspirował licealistów do odkrywania i  poszukiwania w sobie talentu. Pokazał, że talent to kierunek na drodze do bycia lepszym sobą. Podkreślał, że talent jest iskrą, która jest w każdym z nas, trzeba uwierzyć i poprzeć go wytrwałą pracą oraz przestrzegał, że każdy talent nie poparty pracą bywa zmarnowany. Prowadzący wskazał drogę do przemyśleń i zastanowienia się co można zmienić i wykorzystać w życiu. Podkreślił, że nadchodzący czas bożonarodzeniowy stwarza wyjątkową okazję do własnych przemyśleń nad realizowaniem nowych wyzwań i marzeń. W relacjach licealiści podkreślali, że udział w programie pozwolił im nabrać pewności siebie, a także dał możliwość zastanowienia się nad własnym rozwojem oraz budowaniem relacji z drugim człowiekiem. Przykładem niech będzie wypowiedź licealistki Gabrieli:

Myślę, że zajęcia każdemu dały pewną myśl, czy sugestię nad swoim życiem, charakterem, czy środowiskiem, którym się otacza. Nie żałuję, że wzięłam udział w tym programie. Pokazał mi jak stać się lepszym człowiekiem. Udowodnił mi, że w życiu warto walczyć o swoje marzenia, cele, oraz to, że warto być dobrym człowiekiem.

Zwieńczeniem niech będą życzenia skierowane przez prowadzącego do uczestników warsztatów „Bądź najlepszym sobą jakim potrafisz być, świat Cię pokocha, pokaż, pokaż kim jesteś”.

Serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi Opalińskiemu za bogate w treść warsztaty, niech staną się one drogowskazem w naszym codziennym życiu.

Bożena Sobierajska

 

Skip to content