Camerata Vladislavia odwiedziła Przedszkole

W miniony czwartek 19.01. 2023 r. w odpowiedzi na zaproszenie odwiedził nasze Przedszkole zespół Camerata Vladislavia pod dyrekcją Pana Marka Dzięcielewskiego – muzyka związanego m.in. z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Olsztyńską.

Zespół tworzą niezwykle utalentowani muzycy, którzy swoimi występami zasłużyli się w dziedzinie muzyki.

Zarażają pięknymi dźwiękami, oswajają z brzmieniami skrzypiec, fortepianu, saksofonu i wielu innych instrumentów.

Cieszymy się ogromnie, że wprowadzili Państwo w mury naszego Przedszkola czyste piękno,  tym samym sprawili radość szczególnie najmłodszym.

Dzieci słuchając zimowej opowieści Moniuszki, wzruszającego fragmentu muzyki z filmu Secret garden, piosenki o Damie – Gamie, fragmentu z koncertu Zima z cyklu Cztery Pory Roku Vivaldiego, piosenki „Zima zła” , piosenki „Płynie Wisła, płynie”, „Jingle Bells” oraz Poloneza Wojciecha Kilara przeniosły się w świat, w którym z pewnością lubią być.

„Ale co to jest muzyka? – pyta poeta – Ona jest cudem!” pisał Heinrich Heine, jeden z najwybitniejszych twórców literatury niemieckiej, do którego tekstów tworzyli przecież Johannes Brahms, Jan Sebastian Bach, Franz Schubert czy Robert Schuman.

Dziękujemy za poświęcony czas i ogromną dawkę radości  oraz muzycznej energii!

Karolina Szortyka

 

Skip to content