„Herbata dla Osób Bezdomnych”- podsumowanie akcji

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten ,kto daje”

św. Jan Paweł II

Wolontariusze ze Szkolnego  Koła Wolontariatu „Mały Książę”  w styczniu br. zaprosili społeczność Długosza do akacji charytatywnej „Herbata dla Osób Bezdomnych” .

Wystawiony kosz w holu głównym szkoły zapełnił się różnymi smakami herbat. Należy podkreślić, że bliskość i ciepło ma w swoim towarzystwie kubek gorącej herbaty. Do przyjaciół wpadamy na herbatę, do dziadków idziemy na herbatę. Herbata to napój, którym warto i trzeba się dzielić, dlatego też zebrane dary Wolontariusze z kl. 7a (Oliwia Fydryszewska, Łucja Grabowska, Helena Nowakowska, Maria Krzywiec i Lena Orłowska) pod opieką pani wicedyrektor Bożeny Sobierajskiej  przekazali  dla Caritas Diecezji Włocławskiej. Dyrektor Caritas – ks. dr Jacek Kędzierski, bardzo dziękuje uczniom Długosza za tak potrzebną akcję. Zebrane dary trafią do miejsc, gdzie tej herbaty naprawdę potrzeba.

Bożena Sobierajska

 

 

Skip to content