Z angielskim przez świat

Język angielski jest współcześnie najpopularniejszym językiem obcym na świecie – zna go ok. 1,5 miliarda ludzi mieszkających na różnych kontynentach. To właśnie ten język daje nam najwięcej możliwości, jeśli chodzi o komunikację. Uważa się również, że jest to język przyszłości i będzie się on jeszcze bardziej rozwijał. Wiedzą o tym bardzo dobrze uczniowie klasy 3 i 4 szkoły podstawowej, którzy uczęszczają na zajęcia Friendly English i Be the Winner. Uczniowie spotykają się z nauczycielem prowadzącym zajęcia dwa razy w tygodniu. Podczas zajęć koncentrujemy się przede wszystkim na komunikacji w języku angielskim. Jest to klucz do tego, aby rozwijać możliwości mówienia w tym języku, a także poznawać nowe słownictwo. Łamiemy wszelkie bariery, które przeszkadzają i blokują nasze możliwości. Na zajęciach pracujemy w grupach używając między innymi flashcards, memory cards, posters i różnych aplikacji. Nieodzownym elementem zajęć są teksty w języku angielskim, z których dzieci poznają nowe słownictwo, uczą się czytać ze zrozumieniem oraz poprawnie wymawiać słowa.

Uczniowie są bardzo zaangażowani podczas zajęć, więc u nas nie ma miejsca na nudę.

Agnieszka Iwan

Skip to content