Finalista „The Voice of Poland” Wiktor Kowalski odwiedził przedszkole

20 stycznia 2023 r. Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem” odwiedził p. Wiktor Kowalski – Finalista „The Voice of Poland” 2021, zwycięzca programu „Szansa na sukces” 2022, zdobywca Nagrody Publiczności podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu –Koncert Debiuty. Artyście towarzyszyła żona Aleksandra oraz córeczki, Rozalia i Helenka – wychowanka naszego przedszkola. Dzieci miały okazję posłuchać tradycyjnych polskich kolęd w wykonaniu naszego wyjątkowego gościa. Pan Wiktor rozmawiał również z przedszkolakami na temat pracy muzyka i odpowiadał na wszystkie pytania dzieci.

Wiktor Kowalski to absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Muzycznego  im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Artysta był wielokrotnie nagradzany podczas prestiżowych konkursów wokalnych, brał udział w licznych kursach mistrzowskich, współpracował z takimi artystami, jak m.in. Aleksander Ładysz, Wiesław Ochman czy Krzesimir Dębski. Podczas edukacji artystycznej koncertował także poza granicami Polski zdobywając doświadczenie na arenie międzynarodowej. Podczas udziału w popularnym programie TVP 2 – „The Voice of Poland” – p. Wiktor został zaproszony do udziału w wyjątkowej trasie koncertowej Justyny Steczkowskiej „Christmas Time Concert”, podczas której miał okazję wystąpić z takimi artystami, jak: Andrzej Piaseczny, Kasia Moś, Krzysztof Cugowski czy Kuba Badach. Wokalista jest także zwycięzcą wiosennej edycji programu „Szansa na sukces”, co dało mu przepustkę do udziału w koncercie Debiuty 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas popularnego Festiwalu, zdobył najcenniejszą z możliwych nagród, a mianowicie Nagrodę Publiczności. W swojej ofercie posiada bardzo szeroki repertuar, który nieustannie poszerza dzięki niebywałym umiejętnościom wokalnym, plastyczności głosu oraz chęci współpracy z artystami, reprezentującymi różne style muzyczne. Dzięki  odpowiedniemu przygotowaniu akademickiemu, dobrze czuje się w repertuarze klasycznym, rozrywkowym, rockowym, a także retro. Artysta śpiewa, gra na puzonie i fortepianie, komponuje oraz pisze własne teksty. Obecnie koncertuje także z udziałem akordeonów wykonując słynne tanga Mieczysława Fogga, utwory Ireny Santor, Violetty Villas, Eugeniusza Bodo czy Jana Kiepury. W swoim dorobku artystycznym ma zrealizowanych kilkanaście koncertów charytatywnych dla Ukrainy, gdzie wykonywał dumki ukraińskie oraz utwory patriotyczne. Wokalista współtworzył także koncerty upamiętniające postać Jana Pawła II, gdzie wykonywał pieśni bliskie Jego sercu. Znakomicie czuje się także w roli konferansjera, którego funkcję sprawował podczas współpracy z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej oraz Filharmonią Pomorską. Koncert z udziałem p. Wiktora Kowalskiego jest idealnym dopełnieniem inicjatyw organizowanych w związku z wydarzeniami kulturalnymi,  świętami państwowymi, patriotycznymi itp. Dzięki uniwersalności głosu, chętnie podejmuje nowe wyzwania, uczestniczy w projektach obejmujących różne style muzyczne. W repertuarze rockowym artysty można odnaleźć utwory zespołu „Queen”, „BudkaSuflera”, „30 Second to Mars”, „Linkin Park” i wiele innych. W wypadku stylu jazzowo-swingowego dotychczas wykonywał utwory Glenna Millera, Louisa Armstronga, Georga Gershwina, Franka Sinatry czy też Elvisa Presleya. Oprócz śpiewu występuje także z puzonem, gra na fortepianie. W wypadku stylu klasycznego i musicalowego wykonuje najbardziej znane i lubiane arie operowe, a także utwory musicalowe. W repertuar retro wpisują się znane artyście utwory Mieczysława Fogga, Ireny Santor, Violetty Villas, Jana Kiepury czy Eugeniusza Bodo. Chęć nawiązania współpracy można zgłaszać do p. Wiktora Kowalskiego pod numerem telefonu: 796333493 lub e-mailowo na adres: wiktorrpkowalski@gmail.com.

Paulina Makowska

Skip to content