Bezpieczne ferie zimowe – spotkanie z policją

W dniu 25. stycznia 2023 roku odbyła się pogadanka z udziałem policjantów z KMP we Włocławku w ramach akcji „Długosz – Bezpieczne ferie 2023”. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Pani wicedyrektor Bożeny Sobierajskiej we współpracy z Panem Krzysztofem Łodygowskim – szkolnym koordynatorem ds. bezpieczeństwa.

Szkolenie rozpoczęło się od wprowadzenia, którego dokonał Pan Krzysztof Łodygowski, następnie zaproszeni goście – policjanci w osobach Pani Eweliny Reszczyńskiej oraz Pana Radosława Woźniaka przeprowadzili pogadankę na temat różnych zagrożeń oraz innych sytuacji niebezpiecznych dla życia i mienia człowieka, o których należy pamiętać, aby im zapobiegać w czasie ferii zimowych. W dalszej części Pan Krzysztof Łodygowski przeprowadził pokaz instruktażowy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania w okresie zimowym, których nieprzestrzeganie może narazić na utratę życia i zdrowia. W aktywny udział w pogadance, z pełnym zaangażowaniem, włączyli się uczniowie z klas 5 – tych, 6 – tych oraz 7a SP, którzy wykazali się dużą dojrzałością i wrażliwością na problemy związane z udzielaniem pomocy w sytuacjach zagrożenia.

Wielkie podziękowania za podjętą inicjatywę i realizację przedsięwzięcia dla Pani wicedyrektor Bożeny Sobierajskiej oraz Pana Krzysztofa Łodygowskiego, a także policjantów – Pani Eweliny i Pana Radosława, jak również Pana Jarosława Stockiego – komendanta KMP we Włocławku za życzliwe wsparcie.

Mam nadzieję, że zasady, o których Wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych. Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Wam cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Wszystkim uczniom Zespołu Szkól Katolickich im. ks. Jana Długosza życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Krzysztof Łodygowski

Skip to content