Dzień Babci i Dziadka w Małym Długoszu

,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,
życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta…”

 

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są  cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 20-25 stycznia 2023 r. w Małym Długoszu odbyły się uroczyste spotkania. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali programy artystyczne, na  które złożyły się bardzo wzruszające wiersze, scenki i piosenki, a także układy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali Długoszacy z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami, laurkami. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Panowała odświętna i pełna radości atmosfera. Były to dni wspólnej zabawy i uśmiechów.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji imprez, przygotowaniu dekoracji, ciekawych rekwizytów, poczęstunku oraz o zadbanie o przepiękne stroje dzieci.

Katarzyna Wiśniewska

 

klasa 1a

klasa 1b i 1c

klasa 2a

klasy 3

 

Skip to content