Wesołe ferie z Małym Długoszem – I dzień

I dzień zimowych półkolonii – 30.01.2023 r.

Pierwszy dzień zimowych półkolonii dla Małych Długoszaków był wypełniony wieloma atrakcjami. Na początku wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas pobytu na półkoloniach. Po śniadaniu dzieci wybrały się do Multikina na seans filmowy „Kot w butach: Ostatnie życzenie”. Film opowiadał o niezwykłym kocie, który jest pasjonatem przygód. Wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne “ostatnie życzenie” i przywrócić swoje dziewięć żyć. Po obiedzie uczniowie podzieleni zostali na grupy. Część uczniów udała się na Basen Miejski oraz Kręgielnię przy ulicy Wysokiej. Celem wyjścia było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku. Podczas zajęć na basenie uczniowie mogli rywalizować ze sobą. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Zajęcia na kręgielni były wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie sobie radzili. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Pozostałe dwie grupy zostały w szkole i zaangażowały się w rywalizację drużynową podczas gry Zanshot Nerf. Nie brakowało dzieciom ruchu, śmiechu, dobrej zabawy oraz myślenia, strategii i rozwoju umiejętności pracy w zespole. Pierwszy dzień półkolonii był bardzo kreatywny i radosny. Na długo pozostanie dzieciom w pamięci.

Katarzyna Wiśniewska

 

Skip to content