“Miej o nim staranie” (Łk 10,35) – XXXI Światowy Dzień Chorego.

Rokrocznie 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Słabość drugiego człowieka, jego choroba, opuszczenie, smutek  są fundamentem do budowania bliskości i współczucia. Doświadczenia te zmuszają do opieki, wsparcia i braterstwa. Żaden człowiek nie jest gotowy na chorobę i opuszczenie, dlatego tak, jak przypomina Ojciec Święty Franciszek, powinniśmy podążać za przykładem dobrego Samarytanina i udzielić pomocy. W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego na korytarzu przedszkolnym została przygotowana wystawa ukazująca wzruszające fotografie wraz z orędziem Papieża. Ekspozycja ma nakłonić do refleksji. Obejmijmy wszystkich cierpiących i potrzebujących modlitwą. Można także wesprzeć materialnie rodziny, osoby działające na rzecz chorych, fundacje i stowarzyszenia, do czego serdecznie zachęcamy.

Karolina Szortyka

 

Orędzie Ojca Świętego na XXXI Światowy Dzień Chorego

Skip to content