Turniej Szachowy

6. lutego 2023 roku w ramach Projektu ”Innowacyjna edukacja w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Jana Długosza we Włocławku” odbył się Turniej Szachowy.

Do Turnieju przystąpiło 24 uczestników uczących się na wszystkich poziomach edukacji w naszej szkole. Każdy uczestnik rozegrał 7 partii po 10 minut. Celem turnieju było wyłonienie Mistrza królewskiej gry w 3 kategoriach: 0-3 SP, 4-8 SP oraz 1-4 LO.

Ta niezwykle pasjonująca, wymagająca logicznego myślenia gra przyciąga coraz to młodszych graczy. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach uczestników skupienie. Na zakończenie Turnieju ks. dyrektor Jacek Kędzierski rozegrał partię szachową z najmłodszym uczestnikiem oraz wręczył medale, dyplomy i nagrody.

Najlepsi okazali się:

Klasy 0-3 SP:

  1. Michał Wielgorz 1b
  2. Juliusz Maśkiewicz 3a
  3. Olivier Agaś 3b

Klasy 4-8 SP:

  1. Jan Ryniec
  2. Karol Król
  3. Michał Rosołowski

Klasy 1-4 LO:

  1. Marta Bychowska
  2. Paweł Bartczak
  3. Mateusz Jaworski

Wyróżnienie :

Tymoteusz Rutkowski – najmłodszy uczestnik Turnieju.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom udziału w rozgrywkach i zachęcamy innych do nauki tej wspaniałej gry.

Gabriela Goszcz

Paweł Gmys

Skip to content