Świąteczny układ okresowy pierwiastków chemicznych

Piąty rok z rzędu przygotowuję wspólnie z uczniami nietypowy układ okresowy pierwiastków chemicznych złożony z naszych zdjęć, na których prezentujemy informacje o poszczególnych pierwiastkach tablicy Mendelejewa. Tegoroczny projekt nazwałem “świątecznym”, gdyż na każdym przesłanym zdjęciu musiał znaleźć się motyw bożonarodzeniowy. W tej edycji udział wzięło 120 uczniów, w większości dziewcząt i licealistów. Efekty naszej pracy wraz z krótką statystyką zamieszczamy poniżej.

Chętni uczniowie mieli za zadanie przygotować klasyczną prezentację swojego pierwiastka (symbol, nazwa, liczba atomowa, liczba masowa) na kartce formatu A4, zamieścić na niej dowolnie wybrany motyw kojarzący się ze Świętami Bożego Narodzenia i zrobić sobie z nią zdjęcie. Jak co roku, zainteresowanie projektem było ogromne, ale tym razem wszyscy chętni znaleźli swoje miejsce w tegorocznym układzie okresowym pierwiastków chemicznych.

Dziękuję bardzo wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tegoroczną edycję projektu chemicznego! Efekty naszej wspólnej pracy zamieszczam poniżej.

Link do “Świątecznego układu okresowego pierwiastków chemicznych” w dobrej jakości:

drive.google.com/file/d/1Kwk6E5N_ZW9SOBMRS3Bq6PwvvGkyBK-4/view

Plik otwiera się prawidłowo po pobraniu na dysk.

Konrad Trokowski

 

Skip to content