Wyjście na spektakl “Piotruś Pan”

W dniu 14 lutego 2023 r. klasy I i III z Małego Długosza wybrały się do Browaru B na spektakl “Piotruś Pan”. Każde dziecko ma swoją ulubioną zabawę i każdy dorosły taką ulubioną zabawę tuli we wspomnieniach. To właśnie te często proste i przecież jednak mniej intelektualne czynności uczą nas w pierwszych okresach życia najwięcej. Dzięki nim zdobywamy kolejne umiejętności, poznajemy siebie i otoczenie, budujemy relacje z ludźmi, rozwiązujemy problemy, rozróżniamy emocje i uczymy się sobie z nimi radzić – tworzymy swoje ja. Ale zabawa to też przestrzeń radości i rozwijania wyobraźni, którą raz po raz rozbudowujemy. Uczniowie przenieśli się z bohaterami spektaklu do Nibylandii, gdzie czekały na nich przygody, nowe przyjaźnie, nieznane emocje, pierwsza miłość… Wendy, John i Michael zrozumieli tam kilka rzeczy. Docenili wagę bajek na dobranoc. Doświadczyli prawdziwej przyjaźni. Otworzyli się nawzajem na własne przeżycia. Odkryli wartość wspólnego działania. I chcąc nie chcąc… dorośli. Długoszaki wynieśli wiele z tej “przygody”.

Ewa Jackowska

 

 

Skip to content