„Czekoladowe serca” – walentynkowe warsztaty w przedszkolu

14 lutego 2023 roku z okazji Walentynek odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty czekoladowe. Poprowadzili je animatorzy z Akademii Pana Królika, którzy opowiedzieli przedszkolakom o historii powstania czekolady. Dzieci mogły w tym dniu samodzielnie wykonać czekoladkę w kształcie serca i ozdobić ją różnymi kolorowymi posypkami, cukierkami oraz suszonymi owocami. Zapakowały swoje słodkości w celofanowe torebki tak, by móc zabrać je ze sobą do domu. Na koniec na uczestników warsztatów czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie czekoladowa fontanna, w której skąpane zostały ciasteczka, chrupki lub pianki, które dzieci mogły na miejscu skosztować. Zajęcia upłynęły wszystkim w bardzo miłej atmosferze, pełnej uśmiechu i mnóstwa słodyczy.

Marta Antczak

Skip to content