Walentynki w Dużym Długoszu

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14. lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Tradycyjnym już zwyczajem tego wyjątkowego dnia jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14. lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. To niezwykłe  święto postanowiliśmy uczcić również w naszej szkole. Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego LO każdy miał możliwość skorzystać z walentynkowej poczty i  wysłać swoją kartkę. Ponadto uczniowie mogli zakupić swoim sympatiom piękne róże oraz słodkości. W tym dniu większość uczniów przywdziała stroje w kolorze czerwonym lub różowym.

Życzymy wszystkim udanego dnia!!!

Samorząd Uczniowski LO

Opiekun: Paulina Stężewska

Skip to content