„Iskierki” w bibliotece

23 lutego 2023 roku przedszkolaki z grupy 0A wybrały się na pieszą wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku. Celem wyjścia było zapoznanie z biblioteką i z jej zbiorami, przygotowanie do samodzielnego wyboru literatury oraz wdrażanie do dbałości o czysty i estetyczny wygląd książek.

Tematem przewodnim zajęć był kosmos. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom ciekawą książkę o planetach, a po jej wysłuchaniu dzieci wzięły udział w quizie wiedzy z zakresu astronomii. Biblioteka to jednak nie tylko książki. „Iskierki” oprócz tego, że mogły samodzielnie wybrać i obejrzeć interesującą literaturę, to miały też możliwość zagrać na dywanie interaktywnym, sterować „Magicznymi robotami” za pomocą tabletów, poukładać klocki lego oraz namalować na ścianie pokrytej farbą tablicową, to co kojarzy im się z kosmiczną podróżą.

Przedszkolaki podziękowały miłym paniom bibliotekarkom za czas spędzony w tym wspaniałym miejscu i obiecały, że wraz z rodzicami będą do niego często wracać.

 

                                                                                                                              Marta Antczak

Skip to content