Podróże małe i duże

W miniony czwartek 23.02.2023 r. uczniowie klas 4 uczestniczący w zajęciach dodatkowych Friendly English, prowadzonych przez p. Agnieszkę Iwan,  wybrali się za ocean, a dokładnie do The North Brunswick Police Department w stanie New Jersey. Pomimo tego, że była to podróż wirtualna, uczniowie czuli się tak, jakby tam byli osobiście. Mieliśmy przyjemność rozmawiać z sierżantem Cox i Jon Watson z Public Safety Telecommunications – 911 dispatcher. Panowie policjanci zabrali nas na parking policyjny, żeby pokazać nam samochody jakimi dysponuje amerykańska policja. Uczniowie jak zawsze mieli wiele pytań, co znaczy, że chcą rozmawiać i poczynili bardzo duże postępy od początku zajęć. To nie jest pierwsza taka podróż uczniów z Friendly English. Tradycją stało się, że przynajmniej dwa razy w miesiącu łączymy się z naszą przyjaciółką Amandą, która mieszka w USA w stanie New Jersey, żeby zapytać, co ciekawego słychać za oceanem, opowiadamy o naszych zainteresowaniach, poruszamy też inne tematy, a nawet próbujemy nauczyć Amandę kilku polskich słów. Uczniowie zawsze z niecierpliwością czekają na te spotkania, ponieważ dobrze wiedzą, że to jest najlepszy sposób na rozwijanie umiejętności wypowiadania się w języku angielskim. Chcielibyśmy podzielić się krótką fotorelacją z tego spotkania.

Agnieszka Iwan

 

Skip to content