XV Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego

Jak co roku z wielką radością oczekiwaliśmy udziału w Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego we Włocławku. 24 lutego br. odbyła się główna część konkursu, czyli tworzenie prac na miejscu. Organizatorem Konkursu było Centrum Kultury „Browar B” oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Cieszy fakt,  że zainteresowanie tym wydarzeniem jest ogromne wśród dzieci i młodzieży z całego kraju, a także naszej szkoły. Pragnę podkreślić, że uczniowie Długosza pod moim kierunkiem uczestniczyli w każdej edycji konkursu, obecnie jest to piętnasta odsłona tego wydarzenia. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby jako dziedziny sztuki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu. Centralnym punktem było promowanie twórczości Stanisława Zagajewskiego (1927-2008) – wybitnego artysty rzeźbiarza, który większość swojego życia mieszkał i tworzył we Włocławku. Skutkami artystycznymi konkursu będą organizacja wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane najlepsze prace, oraz umożliwienie pracowniom ceramicznym z całej Polski zaprezentowania twórczości dzieci.

Naszą szkołę pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej reprezentowali następujący uczniowie:

Kategoria: klasy 4-6

 • Helena Felińczak kl. 4a
 • Lena Hejman kl. 4a
 • Andrzej Kwiatkowski kl. 5b
 • Antoni Zimny kl. 5a

Kategoria:  klasy 7-8

 • Oliwia Fydryszewska kl. 7a
 • Mateusz Juralewicz kl. 7a
 • Marceli Piekarski kl. 7a
 • Nina Seligowska kl. 8b

Kategoria: szkoła ponadpodstawowa

 • Zofia Kwiatkowska kl. III b LO
 • Aleksandra Babis kl. III c LO
 • Kalina Zawierucha kl. III b LO
 • Tomasz Wojciechowski kl. III c LO

Uczestnikom konkursu gratuluję twórczych pomysłów rzeźbiarskich!

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 4 kwietnia 2023 r. w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej – Zbiory Sztuki, Włocławek, ul. Zamcza 10/12, godzina 12.00.

Bożena Sobierajska

Skip to content