Wyjście klasy 1a SP do Muzeum Zbiory Sztuki

Dnia 28 lutego 2023 r. uczniowie klasy 1a SP wybrali się do Muzeum Zbiory Sztuki przy ulicy Zamczej. Celem wycieczki było zapoznanie z twórczością Stanisława Zagajewskiego. Kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Spotkanie z twórczością Stanisława Zagajewskiego było doskonałą okazją do zapoznania dzieci z sylwetką tego wielkiego włocławskiego artysty. Mali Długoszacy dowiedzieli się czym rzeźba różni się od płaskorzeźby. W części warsztatowej uczniowie wykonali swoje rzeźby w glinie, dodając do tego surowce z „najniższej rangi” tj. nakrętki, słomki, koraliki, druciki. Dzieci z dużym zaangażowanie, skupieniem i bardzo precyzyjnie wykonywały prace. Kreatywności nie było końca. Nie od dziś wiadomo, że lepienie gliny wspiera rozwój małej motoryki, czyli sprawności palców i dłoni tak bardzo potrzebnej przy kształtowaniu nawyków prawidłowego pisania. Po skończonej pracy widać było dużo radości i zadowolenia na twarzach dzieci.

Dziękujemy pani Kalinie Ciesielskiej za przeprowadzenie tak cudownych warsztatów oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Dziękujemy Pani Barbarze Glonek mamie Zosi za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content