Dzień Matematyki w przedszkolu

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Dzień Matematyki  na stałe wpisał się już w kalendarium Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, z okazji Dnia Matematyki przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.

Dzieci brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych dzieci, jak i u trochę starszych. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, porównywały liczby, układały ciągi rytmiczne, kodowały. Wiele radości sprawiło im rozwiązanie jednej z najpopularniejszych gier logicznych – sudoku. Starsze dzieci poznały soroban – czyli japońskie liczydło będące odpowiednikiem europejskiego abakusa.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

Ewelina Rutkowska

Skip to content