Tradycyjnie i kreatywnie na Wielkanoc

Czym się różni pisanka od kraszanki? Dlaczego „wybijanie żuru” było okazją do zalotów? Co to są „przywoływki”? Czemu w poniedziałek wielkanocny polewamy się wodą? 16 marca 2023 r. uczniowie klasy 1c mieli okazję porozmawiać o wyjątkowych kujawskich tradycjach. Wybrali się w tym celu do Muzeum Historii Włocławka. Po bardzo ciekawej pogadance, wymianie doświadczeń i rodzinnych tradycji przeszliśmy do części warsztatowej. Uczniowie mieli możliwość do wykazania się swoją kreatywnością, ale również umiejętnością wykonywania zadań zgodnie z instrukcją. Finalnie powstały piękne ruchome baranki wielkanocne oraz kurczaczki. Niewątpliwie pobyt w muzeum wprowadził nas w ten przedświąteczny czas i zachęcił do zgłębiania tradycji naszego regionu.

Ewa Jackowska

Skip to content