Lekcja wychowania obywatelskiego

W dniu 16.03.2023 roku starsza młodzież Długosza wzięła udział w wykładzie dotyczącym polskiego parlamentaryzmu. Organizatorem spotkana było Biuro Poselskie Pani dr Joanny Borowiak.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8a SP, 8c SP, 1c LO oraz 2a LO.  Uczestnicy wysłuchali wykładu pracownika Wszechnicy Sejmowej na temat trybu ustawodawczego oraz architektury i historii sejmu. Głos do młodzieży skierowała Pani poseł Joanna Borowiak, wyrażając radość ze spotkania z młodzieżą oraz zapraszając do odbycia wycieczki do Sejmu.

Serdecznie dziękujemy Pani Kamili Marcinkowskiej oraz Pani Paulinie Kłonowskiej za pomoc w sprawowaniu opieki nad młodzieżą. Spotkanie z Panią Poseł niewątpliwie było cennym doświadczeniem i bardzo pouczającą lekcją wychowana obywatelskiego.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content