Spotkanie z przygodą kl. 5b SP w gotyckich zakamarkach Torunia

Dziś, 23. marca, uczniowie klasy 5b SP wyruszyli wraz z wychowawczynią p. Emilią Chodołą oraz p. Kamilą Marcinkowską na pełną przygód wycieczkę do Torunia.

Swoją wyprawę rozpoczęliśmy od spaceru po starówce. Przemierzając ulicę Szeroką udaliśmy się do Krzywej Wieży. Po drodze zatrzymaliśmy się przy pomnikach: najbardziej rozpoznawalnym – Pomniku Mikołaja Kopernika, Pomniku Filusia, Osiołka oraz Piernikarki. Następnie udaliśmy się do Escape Roomu. Zabawa w pokojach zagadek zapewniła uczniom niezapomniane przeżycia i okazała się świetną formą spędzania czasu. Przeżyli niesamowite, pełne grozy przygody. Musieli wydostać się z Luna Parku, w którym to zamknęła ich zła wróżbitka Samanta. Nasi długoszacy zostali niesłusznie posądzeni o niechlubne czyny i zdradę samego Króla. Wtrącono ich do lochów. Otrzymali zaproszenie na coroczną, uroczystą kolację do Sir Owena w północnej Anglii. Gospodarz niestety nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Piątoklasiści dowiedzieli się, że w swojej willi skrywa on diament niewyobrażalnej wartości, który skradł z londyńskiego muzeum. Czy udało im się wydostać z parku rozrywki, odzyskać wolność oraz zaginiony diament? Oczywiście, że tak! Uczniowie 5b wykazali się sprytem i świetnie poradzili sobie w każdej z tych sytuacji. Ukończenie zabawy w wyznaczonym czasie dało naszym piątoklasistom wiele satysfakcji, poczucia dumy i wywołało szerokie uśmiechy na twarzach każdego z nich.

Emilia Chodoła

Skip to content