Wystawa Fotografii Tadeusza Topolskiego „Światłem Malowane” i „Leśne Witraże”

Uczestnicy koła plastycznego 28. marca br. w Centrum Kultury Browar B obejrzeli wystawę  fotografii Tadeusza Topolskiego, na której zaprezentowane były prace w dwóch tematach: „Światłem Malowane” i „Leśne Witraże”.

W pierwszym temacie artysta ukazał krajobraz, który przypomina obrazy malarskie. Jeden obraz składa się z kilku, czasem kilkunastu, pojedynczych zdjęć. Po obróbce cyfrowej powstały prace pełne dynamiki, ale są tu również zdjęcia spokojne. Natomiast zatrzymując się przy dziełach o tematyce „Leśne witraże”, uczniowie analizowali obrazy, których tematem było drzewo. Podczas analizy poszczególnych prac plastycznych uczniowie mogli się w nich dopatrzeć wielu kształtów oraz postaci . Udział w  zajęciach był doskonałą okazją utrwalenia abecadła plastycznego.

Bożena Sobierajska

Skip to content