Finał centralny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności 2023

W dniach 24-25.03.2023 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbył się Finał centralny VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Wśród najlepszych z całej Polski znalazł się uczeń Długosza – Damian Jabłoński z klasy IV b LO jako laureat etapu wojewódzkiego.

Na uwagę zasługuje fakt, że do tytułu finalisty zabrakło Damianowi bardzo niewiele przy bardzo wysokim poziomie tegorocznej edycji olimpiady. Tematem przewodnim tegorocznego finału było następujące zagadnienie: Służby specjalne w systemie bezpieczeństwa państwa. Olimpiada odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a patronat naukowy objął Uniwersytet Warszawski, który jednocześnie jest organizatorem olimpiady

Gratulacje dla Damiana  za awans do finału centralnego!

Opiekun: Krzysztof Łodygowski

Skip to content