Rekolekcje w przedszkolu

Wielki Post to czas zadumy, refleksji, przemiany i nawrócenia. To również czas większego przylgnięcia do Jezusa i krzyża. Jest też czasem zauważenia drugiej osoby będącej w potrzebie. Te wszystkie spotkania, relacje mają prowadzić do większej miłości. Wzorem i przykładem jest sam Chrystus. W naszej społeczności przedszkolnej 28 marca 2023 roku przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ksiądz Krzysztof Rogala. Podczas Eucharystii sprawowanej w kaplicy Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi ksiądz rekolekcjonista wyjaśnił co to jest post, na czym polega świętość i jak zostać świętym. Dla nas, uczestników rekolekcji, był to moment zatrzymania się i spojrzenia w nasze życia. W czasie kazania ksiądz Krzysztof zadawał wiele pytań najmłodszym uczestnikom, na które dzieci jak prawdziwi profesjonaliści bezbłędnie odpowiadali. Dziękujemy księdzu rekolekcjoniście za wspólną modlitwę i poświęcony czas. Panu Tomaszowi Centkowskiemu za ubogacenie liturgii śpiewem i graniem na keyboardzie, pani Jolancie Gitner za przeczytanie czytania, a pani Justynie Paczkowskiej za przepięknie odśpiewany psalm.

s. Renata Zawadzka

Skip to content