Hello, can you hear me? Czy mnie słyszysz?

W dniu 27. marca tegoroczni maturzyści podjęli się arcytrudnego zadania, jakim jest próbny odsłuch nagrań do zadań maturalnych na obu poziomach – podstawowym i rozszerzonym.
Podekscytowani czwartoklasiści zjawili się w dużej sali gimnastycznej na próbie, która za niewiele ponad miesiąc stanie się ich rzeczywistością. Dzięki dzisiejszemu testowi nagłośnienia mogli sobie wyobrazić jak będą wyglądały realia oficjalnego testu. Ponadto mogli dostosować głośność nagrań i zgłosić uwagi co do odbioru tekstu. Efekty ich zmagań poznamy wkrótce. Liczymy że poszło im bardzo dobrze. Już niedługo kolejna próba – egzamin ustny, który pozwoli sprawdzić się w warunkach 1:1 z egzaminatorem.
Dziękujemy Panu Krzysztofowi Jabłońskiemu za efekty dźwiękowe, a naszym nauczycielom za sprawowanie opieki nad uczniami w trakcie próbnego odsłuchu.
Paulina Stężewska
Skip to content