Dzień Świętości Życia

25 marca przeżywaliśmy uroczystość Zwiastowania i Dzień Świętości Życia. W naszym przedszkolu te dwa ważne wydarzenia obchodziliśmy 27 marca pod hasłem „ Życie jest darem”. W tym dniu cała społeczność przedszkolna przyszła ubrana na biało. Na świetlicy dla każdej grupy odbyło się przygotowane przez s. Rut Renatę Zawadzką i p. Jolantę Gitner spotkanie słowno – muzyczne. Podczas tego spotkania dzieci obejrzały krótkie przedstawienie o Zwiastowaniu, w rolę anioła wcieliła się Zuzanna Kotwicka, wychowanka z najmłodszej grupy, a w rolę Maryi s. Rut. Dzieci nauczyły się nowej piosenki z pokazywaniem „Siłacze” zespołu Jakubowe ……. Opowiadającej o tym, że najlepsza jest mama i najlepszy jest tata. Dzieci przynosiły przez ostatnie dwa tygodnie zdjęcia przedstawiające ich rodziny, które zostały powieszone na specjalnych tablicach. Ciocia Jola, z grupy Iskierki w starszych grupach przeczytała jeszcze opowiadanie o Kornelce i jej przyjacielu, w którym poruszone zostały treści o rodzinie, nowym życiu i miłości. Każda grupa otrzymała do pokolorowania lub wyklejenia kolorowankę z wizerunkiem świętej Rodziny. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy za pomoc, Rodzicom naszych wychowanków za pomoc w dostarczeniu zdjęcia i ubrania dzieci na biało.

Z wyrazami szacunku,

s. Renata Zawadzka

Skip to content