Kuźnia Liderów Regionu – III edycja ze wsparciem społecznych liderów Długosza

W dniu 25.03 (sobota) dwoje uczniów z klas trzecich LO – Krzysztof Kwieciński i Martyna Kocioruba, pojechało do Torunia na pierwszy zjazd III edycji Kuźni Liderów Regionu. Przeszli oni dwa etapy rekrutacji – pierwszy polegający na odesłaniu CV z ich pasjami, doświadczeniami, planami i przemyśleniami. Drugi etap polegał na prywatnej rozmowie wideo z organizatorem całego projektu – Janem Wółkowskim.

Po dotarciu na Wydział Teologii na UMK uczestnicy dostali zestaw gadżetów upominkowych oraz zapoznali się z ekipą osób, z którymi spędzać będą wykłady.

Pierwsze zajęcia z Jakubem Fiałkowskim przedstawiały jego sukcesy po KLR, działania jakie podejmuje w swoim mieście, radzie miasta czy sejmiku młodzieżowym. Opowiadał jak wyglądała jego droga od samych podstaw do dostania się na tak wysokie szczeble.

Kolejne cztery sesje prowadzone były z Jakubem Kozłowskim. Jest on trenerem wystąpień publicznych w One Speech, wiceprezesem Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest również absolwentem programów na University of Antwerp, Leiden University czy Julius Maximilians Universität w Würzburgu.

Zajęcia opierały się na teorii, jak i praktyce. Uczestnicy dowiedzieli się jakie postawy trzymać, jak się poruszać po scenie, w jaki sposób utrzymywać kontakt wzrokowy, a co najważniejsze jak budować pewność siebie. Dowiedzieli się jak prowadzić dobry ‘research’ wiadomości i w jaki sposób przekazywać zdobytą wiedzę.

Uczniów Naszej szkoły czekają jeszcze trzy zjazdy i kilkudniowy projekt społeczny. Podejmowane działania mają na celu angażowanie w otwieranie się na nowo poznane osoby, trudy postawione przed uczestnikami oraz pozyskiwanie nowych doświadczeń.

Martyna Kocioruba (3b LO)

 

Skip to content