Drzwi otwarte w Małym Długoszu

W dniu 29 marca 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku odbył się Dzień Otwarty. Rodzice wraz z dziećmi zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, mogli również dowiedzieć się, jak wygląda nauka w Długoszu od klasy pierwszej.

Gości przywitał nasz wspaniały chór „Długoszaczki”, a następnie ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak omówił zasady funkcjonowania placówki oraz cechy wyróżniające ją spośród innych włocławskich szkół. Ponadto swój debiut miała również Orkiestra ukulele, ale to nie koniec pokazów talentów naszych uczniów. Swoje umiejętności zaprezentowały także dziewczyny z koła „Cheerleaders” oraz „Gimnastyki”. Po takiej dawce wrażeń rodzice mieli już okazję do bliższego zapoznania się z ofertą szkoły i zobaczenia „z bliska”, jakie zajęcia odbywają się każdego dnia w klasach oraz jakie nowoczesne pomoce dydaktyczne są do nich wykorzystywane. W salach na przyszłych pierwszaków czekało mnóstwo atrakcji:

  • matematyka na wesoło,
  • kodowanie na dywanie,
  • sorobany,
  • klocki Dienesa,
  • geoplany,
  • ozoboty,
  • gry planszowe,
  • dary Froebla,
  • karty Grabowskiego,
  • szachy.

Rodzice z dziećmi mieli okazję uczestniczyć również w lekcji pokazowej przygotowanej przez p. Mirellę Kwiatkowską wraz z klasą 2b. Ponadto nasi goście posmakowali pysznych gofrów na zajęciach „Kuchcikowo” oraz zamienili się na chwilę w Małych Chemików aktywnie uczestnicząc w rozmaitych eksperymentach. Z kolei podczas zajęć plastycznych dzieci miały okazję odkryć swoje „małe dusze artystyczne”.

Na parterze szkoły odbywały się zajęcia i zabawy językowe. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak przyjemnie może być na lekcji angielskiego bądź niemieckiego.

Oczywiście Dzień Otwarty był również okazją do zwiedzania całej szkoły, przyjrzeniu się pracy pedagoga oraz świetlicy, gdzie również czekali nauczyciele, gotowi porozmawiać i odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości i pytania.

Dzień ten niewątpliwie dostarczył przyszłym uczniom wiele pozytywnych wrażeń. Mamy nadzieję, że wszystkim gościom podobało się w naszej szkole, a nasza wyjątkowa oferta pomogła w podjęciu tak trudnej dla rodziców decyzji. Zapraszamy do Długosza i do zobaczenia we wrześniu!

Ewa Jackowska

 

Skip to content