Światowy Dzień Zdrowia w Długoszu – aktywna lekcja prozdrowotna

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4 SP obchodzili na lekcjach przyrody “Światowy Dzień Zdrowia”. Co roku przypada on 7. kwietnia, czyli w rocznicę założenia “Światowej Organizacji Zdrowia” – WHO.

W tym roku mija równo 75 lat od dnia, w którym kraje świata połączyły się, aby promować zdrowie, dbać o bezpieczeństwo i służyć bezbronnym. Za każdym razem motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w zakresie zagadnień dotyczących zdrowia publicznego na świecie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowały prace plastyczne dotyczące tematyki zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, aspektów tak niezbędnych dla ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. Zamiast tradycyjnej lekcji, miała miejsce pogadanka, projekcja filmu edukacyjnego oraz wspólna ocena przygotowanych prac. W tym wyjątkowym dniu dzieci mogły wyjść z ławek, aby zażyć nieco aktywności fizycznej poprzez ruch.

Tegoroczne hasło przewodnie Światowego Dnia Zdrowia brzmi : “Zdrowie dla wszystkich” i tego właśnie wraz z uczniami klas 4 SP życzymy w tym pięknym, przedświąteczno – rekolekcyjnym czasie.

Katarzyna Lewińska

Skip to content