Konkurs matematyczny im. prof. Stefana Banacha w Toruniu z udziałem licealistów ZSK

Dnia 14. kwietnia 2023 roku uczniowie Bartosz Macieja 2c LO, Tymon Borczyński 1a LO, Łukasz Marcinkowski 1a LO oraz Krzysztof Szczęsny 1a LO wzięli udział w matematycznym konkursie im. prof. Stefana Banacha. Organizatorem konkursu jest zespół nauczycieli X Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół nr 10 im. Prof. Stefana Banacha w Toruniu. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Konkurs ma na celu propagowanie matematyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kontynuację wieloletnich tradycji wojewódzkich konkursów matematycznych, integrację młodzieży i nauczycieli matematyki województwa kujawsko-pomorskiego.

Konkurs, w którym brali udział uczniowie, składa się z dwóch etapów: szkolnego oraz finału wojewódzkiego. Nasi długoszacy w piątek w auli toruńskiego liceum pisali razem z osiemdziesięcioma dwoma innymi uczestnikami z całego województwa, i nie tylko, finał. Cała czwórka uzyskała tytuły finalistów.

Naszym matematykom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za uzyskanie tytułu  laureata  za rok.

opiekun grupy: Monika Bińczarska

Skip to content