Dzień Dobra – radosne spotkanie wolontariuszy Caritas Diecezji Włocławskiej

W  sobotę 22. kwietnia br. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Mały Książę”: Maria i Hania Kurdupskie, Oliwia Fydryszewska, Oliwia Karasiewicz, Izabela Tyrjan, Antonina Kaczorowska, Helena Linowiecka, Gabriela Rafalska, Nina Seligowska oraz Marta Sakowska, wraz z panią wicedyrektor Bożeną Sobierajską, uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu z okazji tegorocznej edycji Dnia Dobra, którego organizatorem na terenie naszej Diecezji było Caritas Diecezji Włocławskiej.

Caritas przygotowało wiele atrakcji dla wolontariuszy, między innymi piękny koncert, galę podziękowań dla wolontariuszy, świadectwo życia rapera Dobromira Makowskiego oraz słodki poczęstunek z wieloma atrakcjami muzycznymi. Hasłem Dnia Dobra było słowo „spotkanie”, które kryje w sobie piękną etymologię terminu „tkanie”. Wspólne tkanie… dlatego  wydarzenie to było wyjątkowym spotkaniem z Chrystusem, z braćmi i siostrami, z samym sobą. Należy podkreślić, że wolontariusze są podporą każdej kampanii charytatywnej. Zorganizowany po raz drugi Dzień Dobra był wyjątkową okazją, aby podziękować wolontariuszom i wszystkim osobom, które wspierają jej działania.

W tym miejscu pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie tego cudownego wydarzenia, a szczególnie dziękujemy Księdzu Dyrektorowi Caritas Diecezji Włocławskiej dr. Jackowi Kędzierskiemu.

Bożena Sobierajska

Skip to content