Michał Moraczewski laureatem Konkursu Plastycznego pt. ”Rodzina najważniejsza na ziemi”

W czwartek, 20. kwietnia 2023 roku, na uroczystej gali zorganizowanej w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, wręczone zostały nagrody i wyróżnienia laureatom konkursów związanych z Dniem Świętości Życia i XIX Narodowym Dniem Życia.

Z radością informujemy, że laureatem Konkursu Plastycznego pt. ”Rodzina najważniejsza na ziemi” w kategorii klas V-VIII został Michał Moraczewski – uczeń klasy 5c, który zajął I miejsce. Pracę plastyczną wykonał pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej. Organizatorem przedsięwzięcia było Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej przy Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, wraz z panią Małgorzatą Bojarską – diecezjalną doradczynią życia rodzinnego. Po uroczystym wręczeniu nagród i prezentacji prac, uczestnicy mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny „Najpiękniejszy dar – życie”, w wykonaniu uczniów ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, SP im. Orła Białego w Niszczewach oraz SP nr 2 im. Polskich Olimpijczyków we Włocławku, według  scenariusza i reżyserii pani Agnieszki Lasoty-Staszak i pana  Tomasza Centkowskiego, a także wysłuchać  świadectwa życia pani Małgorzaty Waszkiewicz. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyła klasa 5c SP.

Gratuluję Michałowi wspaniałego sukcesu artystycznego!

Bożena Sobierajska

 

Skip to content