Finał Okręgowy Turnieju BRD 2023

W słoneczną sobotę 22.04.2023 roku w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie odbył się Finał Okręgowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny ze szkół podstawowych Rejonu Włocławek. Wśród nich znalazła się drużyna Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Eliminacje miały charakter teoretyczny i praktyczny – składały się z czterech konkurencji: testu wiedzy, toru sprawnościowego, miasteczka ruchu drogowego oraz pierwszej pomoc. W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła IV miejsce. Na uwagę zasługuje fakt zdobycia I miejsca w konkurencji pierwsza pomoc. Naszą szkołę reprezentowali: Stanisław Imienowski z klasy 8a, Paweł Łączkowski z klasy 8a oraz Jan Ryniec z klasy 8c.

Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Serdeczne gratulacje!

Opiekun drużyny: Krzysztof Łodygowski

Skip to content