Dzień Języków Obcych w Małym Długoszu

9 maja 2023 r. mali Długoszacy wspólnie świętowali Dzień Języków Obcych. Poprzez zabawę i naukę przypomnieliśmy o najważniejszych celach uczenia się języków obcych. Wśród najważniejszych wymieniliśmy: znaczenie uczenia się i nauczania języków, szerzenie idei  wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami, promowanie różnorodności kulturowej i językowej jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Naszym mottem było i jest propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej.

W tym dniu uczniowie zaprezentowali ciekawe informacje o różnych krajach europejskich, wykorzystując przy tym zdolności artystyczne. Mogliśmy podziwiać niesamowite występy, podczas których poczuliśmy się, jakbyśmy byli w danym kraju. Uczniowie wykazali się także ogromną wiedza kulturoznawczą. Klasy trzecie i czwarte wzięły udział w konkursie wiedzy o języku angielskim i niemieckim. Rywalizacja do samego końca była zawzięta, jednak ostatecznie na podium stanęły klasy: 3a (III miejsce), 3b (II miejsce) oraz 4b (I miejsce). Najmłodsi uczniowie (klasy pierwsze i drugie) mieli za zadanie wykonać plakat, zachęcający do odwiedzin wylosowanego kraju. Laureatami zostały klasy: 1c (III miejsce), 1a (II miejsce) oraz 2a (I miejsce).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym klasom dziękujemy za włożony trud i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w obchodach Dnia Języków było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o otaczającym nas świecie!

Organizatorami wydarzenia byli: Małgorzata Jaworska-Pomirska, Marcin Jaskólski, Katarzyna Sobolewska, Klaudia Majewska-Rybacka.

Małgorzata Jaworska-Pomirska

 

Skip to content