Warsztaty z ochrony roślin

9 maja 2023 roku klasa 1c gościła u siebie panie z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Przygotowały one dla uczniów niezwykle pouczające zajęcia, które dotyczyły ochrony roślin, zapobiegania ich chorobom i rozpoznawania, do jakich rodzin należą znane uczniom warzywa. Uczniowie współpracowali ze sobą podczas ćwiczeń praktycznych, obserwowali nasiona papryki, pomidora oraz pszenicy przez lupę, pracowali z wykorzystaniem zdjęć warzyw. Nie zabrakło również dyskusji i wymiany doświadczeń na temat dbania o rośliny. Panie przygotowały również wspaniałe prezenty dla całej klasy – bukiety z polnych kwiatów ze słodką niespodzianką oraz oryginalnie udekorowane jabłka, którym nie sposób było się oprzeć.

Serdecznie dziękujemy za wizytę!

Ewa Jackowska

Skip to content