4-latki na wycieczce w Toruniu

10 maja 2023 r. grupa 4-latków udała się na wycieczkę edukacyjną do Torunia. Celem naszej podróży były trzy niezwykłe miejsca charakterystyczne dla tego miasta: Planetarium, Dom Legend i Manufaktura cukierków.

Nasza podróż rozpoczęła się  od seansu w Planetarium pt. „Cudowna podróż”, gdzie dzieci pod opieką astronoma wyruszyły w rejs na Księżyc, po drodze lądując na Marsie, przelatując przez pierścienie Saturna, na koniec wracając na planetę Ziemia. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat kosmosu. Kolejnym celem naszej podróży był „Dom Legend” gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach tematycznych o powstawaniu legend: „O założeniu Torunia przez Krzyżaków”, „O wizycie króla Jagiełły i jego szpetnej przygodzie”, „O flisaku i żabie pladze”, „O łotrze Szwedku”, „O dzwonie Tuba Dei” i „O Krzywej Wieży i grzechu Krzyżaka”. Interaktywny pokaz legend przeplatany był scenkami z udziałem dzieci. Ostatnim etapem naszej wycieczki była „Manufaktura cukierków”, jak powiedziała pani przewodniczka, „najsłodsze miejsce w Toruniu”. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć proces wytwarzania cukierków i lizaków znany od XVII wieku. Dzieci własnoręcznie mogły ukręcić lizaka.

Podczas całej podróży wszyscy dbali o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz zasad zachowania savoir-vivre w miejscach publicznych.

Katarzyna Hofman

Skip to content