Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Kuratora Oświaty

W środę 17. maja 2023 roku w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych, podczas której Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty pan Marek Gralik wręczył laureatom pamiątkowe statuetki i listy gratulacyjne.

W trakcie swojego wystąpienia Pan Kurator pogratulował uczniom i nauczycielom odniesionego sukcesu, a także przypomniał o przysługujących laureatom uprawnieniach. Ponadto wręczył podziękowania dla Przewodniczących Wojewódzkich Komisji Konkursowych.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i, jak podkreślono, cieszy się wciąż ogromną estymą. W tym roku szkolnym w województwie kujawsko-pomorskim uczniowie zdobyli 452 tytuły laureata. Wśród uczniów ze szkół podstawowych z Włocławka, powiatu włocławskiego, aleksandrowskiego, radziejowskiego, lipnowskiego i rypińskiego, byli tacy, którzy zostali laureatami nawet z kilku przedmiotów. W Długoszu możemy poszczycić się takim właśnie uczniem – jest nim Jan Markowski z klasy 8a – laureat Konkursu Przedmiotowego z chemii i Konkursu Przedmiotowego z  matematykiZuzanna Błaszczyńska z klasy 8a uzyskała tytuł laureata z języka polskiego. Krzysztof Figas z klasy 8c został laureatem z historiiIgor Węglarek z klasy 8a otrzymał tytuł laureata z historii. Opiekunami nagrodzonych uczniów były p. Urszula Brykalska, p. Emilia Chodoła, p. Wioletta Piasecka, p. Katarzyna Kwiatkowska.

Laureaci konkursów przedmiotowych otrzymują szereg korzyści, przysługują im szczególne uprawnienia, m.in. są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu, mają pierwszeństwo przyjęcia do szkół ponadpodstawowych.

Gratulujemy naszym długoszakom i ich opiekunom! Cieszymy się z sukcesu i życzymy powodzenia!!!

Wioletta Piasecka

 

Skip to content