Grupa wolontariuszy z klas maturalnych, działających jako „Piraci z Długosza”, wraz z opiekunem ks. Jackiem Butą po raz kolejny odwiedziła swoją chorą przyjaciółkę – Karolinkę Wenderlich w jej rodzinnym domu.
Dziewczynka w sobotę 20 maja będzie obchodzić swoje 10-te urodziny, a dzień później, czyli w najbliższą niedzielę, przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Wizyta ta miała więc bardzo uroczysty charakter.
Karolinka otrzymała prezent, który „Piraci” pozwolili jej otworzyć dopiero w dzień Komunii, chociaż oczywiście dla niej i jej rodziców największym marzeniem jest wygrana z chorobą. Dziewczynka bowiem od roku zmaga się z białaczką. Na dalsze leczenie długoszacy przekazali również pieniądze (1050 zł) zebrane na tacę podczas Mszy św. na zakończenie roku maturzystów.
Wizyta licealistów sprawiła dziecku ogromną radość, gdyż ze względu na chorobę jej kontakty z rówieśnikami są ograniczone, a uczy się zdalnie.
Życzymy Karolince pięknego spotkania z Panem Jezusem podczas Komunii Świętej i powrotu do zdrowia.
ks. Jacek Buta