Klasa 1b na lekcjach w Dużym Długoszu

18 maja 2023 roku klasa 1b SP odwiedziła siedzibę Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku przy ulicy Łęgskiej 26, aby wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz chemicznych. Zajęcia laboratoryjne obejmowały pokazy chemiczne w wykonaniu uczniów, którzy przybliżyli nam barwy w chemii. Doświadczenia pokazowe były wykonywane przez prowadzących, którzy wyjaśniali uczniom zachodzące reakcje. Mieliśmy okazje zobaczyć: świetliki, wulkan, ciecz nienewtonowską, zmiany kolorów oraz dyfuzję. Sala chemiczna wywarła duże wrażenie na uczniach klasy pierwszej. Sala tradycji włocławskiego fajansu, w której odbyły się warsztaty powstała w 146. rocznicę powstania pierwszej fabryki fajansu we Włocławku. Pani Bożena Sobierajska – organizatorka owej wystawy – przedstawiła dzieciom genezę powstania fabryki, opowiedziała o jej losach, a także zaprezentowała niepowtarzalne wyroby ceramiczne, podkreślając ich cechy charakterystyczne. W następnej części spotkania uczniowie mieli wyjątkową okazję namalować własne unikatowe dzieła na miarę fajansu inspirując się ogromną ilością przedstawionych wyrobów ceramicznych.

Dziękujemy serdecznie pani Bożenie Sobierajskiej oraz jej podopiecznym za przeprowadzone warsztaty chemiczne oraz plastyczne.

Kamila Kurdubska

 

Skip to content