Pierwsza Komunia Święta

W dniu 20 maja 2023 roku w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej uczniów klas 3 Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Mszę Świętą sprawowali: ks. Michał Krygier – proboszcz katedry, ksiądz dyrektor Jacek Kędzierski, ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak wraz z zaproszonymi księżmi. Ksiądz proboszcz wygłosił homilię, w której zachęcał dzieci do troski o przyjaźń z Jezusem Eucharystycznym, do czujności, by serce oczyszczone w sakramencie pokuty mogło być jak najdłużej mieszkaniem samego Boga. Oprawę muzyczną podczas Eucharystii zapewnił zespół Jordan ze Zduńskiej Woli. Dzieci w odświętnych strojach w obecności swoich rodziców oraz bliskich z wielkim przejęciem i zaangażowaniem uczestniczyły w szczególnej dla nich mszy, w której po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Wszystkie czynnie uczestniczyły w liturgii, czytały czytania, modlitwę wiernych oraz śpiewały psalm. Podczas całej Eucharystii dzieci z radością i dziękczynieniem śpiewały i tańczyły na chwałę Bożą. Uczniowie w tym dniu podziękowali również swoim rodzicom, rodzicom chrzestnym, dyrekcji, wychowawcom oraz nauczycielom za dar wiary, za wychowanie w duchu katolickim. Na zakończenie uroczystości zostały wykonane grupowe zdjęcia pierwszokomunijne, które będą pamiątką na całe życie.

Gabriela Goszcz

Skip to content