Klasa 2a na zielonej szkole w Goreniu Dużym

W dniach 22-23.05.2023 r. klasa 2a wraz z opiekunami udałą się na wycieczkę do Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym. Zaraz po przyjeździe na miejsce uczniowie zostali zakwaterowani w pokojach i zaczęła się cudowna zabawa. Na początku udaliśmy się do Mini ZOO, w którym uczniowie zobaczyli wiele gatunków ozdobnych ptaków oraz zwierząt. Dzieci miały możliwość przebywać w jednej zagrodzie z kangurami oraz zobaczyć kangura albinosa. Następnie udaliśmy się na bardzo ciekawą przejażdżkę Zieloną Kolejką po okolicach Gminy Baruchowo.
Po pierwszych atrakcjach był czas na pyszny obiad, po którym dzieci nabrały siły na kolejne atrakcje. Chłopcy jako fani piłki nożnej mieli możliwość zagrania meczu, natomiast dziewczynki grały w tenisa. Wspaniała zabawa przeniosła się również na nowoczesny plac zabaw. Po rozgrywkach udaliśmy się na tor gokartowy, była to świetna zabawa dla wszystkich uczestników. Po zabawach udaliśmy się na warsztaty terenowe w lesie. Dzieci miały do przejścia prawie pięciokilometrową trasę po szlaku w lesie. Podczas spaceru z przewodnikiem uczniowie dowiedzieli się jak obliczyć wiek drzew, jak głęboko znajduje się mrowisko oraz jak niebezpieczne dla zdrowia są konwalię. Następnie przeszliśmy na terenie dawnych wydm, które kiedyś znajdowały się na tym terenie. Po przyjemnej, ale zarówno wyczerpującej wycieczce udaliśmy się na kolacje. Po małym odpoczynku i zabawie na placu zabaw odbyło się ognisko. Wieczór spędziliśmy wspólnie przy grach planszowych oraz układaniu kostki Rubika Kolejny dzień rozpoczęliśmy od śniadania, następnie dzieci spakowały swoje bagaże. Ostatnią atrakcją dla dzieci były warsztaty z pieczenia bułek. Pani prowadząca warsztaty opowiedziała jakie są gatunki mąki oraz jak powstaje chleb. Każdy z uczestników otrzymał ciasto i musiał uformować swoją autorską bułeczkę. Nie wszystkie miały oczywisty okrągły kształt. Po przeniesieniu bułeczek do pieca, dzieci wykonały rysunki związane z tematyką warsztatów. Następnie uczniowie podzielili się na grupy i każda z nich musiała przyporządkować rodzaje nasion zbóż do nazwy. Wszystkim poszło bardzo dobrze. Dochodzący z pieca piękny zapach zapowiadał nadejście bułeczek, które wszyscy chętnie zjedli. Każdy otrzymał przepis dla rodziców oraz dyplom z warsztatów.
Był to czas wspaniałej wspólnej zabawy ale co najważniejsze integracji całej klasy. Wycieczka zostanie na pewno w pamięci uczniów na długi czas.

Sandra Litka

Skip to content