Dzień Języków Obcych w przedszkolu

29.05.2023 w naszym przedszkolu odbył się “Dzień Języków Obcych”. Tego dnia każda z grup zaprezentowała swoim strojem inny kraj. Najmłodsza grupa 3-latki reprezentowała Polskę, grupa 4-latki reprezentowała Włochy, 5-latki Grecję, grupa 6-latki A przedstawiała Francję, a grupa 6-latki B reprezentowała Hiszpanię. Podczas zajęć dzieci dopasowywały obrazki przedstawiające charakterystyczne budowle, potrawy, zwyczaje do danego kraju. Każda grupa zatańczyła fragment tańca charakterystycznego dla danego kraju. Dzieci zatrzymywały się przy poszczególnych stacjach (plakatach reprezentujących dany kraj) i słuchały ciekawostek o danym kraju. Każda z grup przywitała się w języku jakim reprezentowała dany kraj. Ta krótka “podróż” po innych krajach była nie tylko czasem nauki, ale i świetnej zabawy oraz odkrywaniem nowych doświadczeń.

Idalia Dubacka
Skip to content