Zbiórka dla afrykańskich dzieci z oriońskiej misji w Laare

Uczniowie naszej szkoły (Małego i Dużego Długosza) włączyli się w pomoc dzieciom z kenijskiej wioski Laare w Afryce, zbierając dla nich przybory szkolne, środki higieniczne, różańce i lizaki.

Z prośbą o przeprowadzenie akcji charytatywnej zwróciła się absolwentka naszej szkoły, która jako wolontariuszka misyjna udaje się w czerwcu br. na 2, 5 miesiąca do Kenii. Będzie tam pomagać przy opiece i w edukacji tamtejszej społeczności. W misji przebywa 1500 dzieci wraz z rodzinami. Od kilkunastu lat pracuje tam z wielką pasją siostra Alicja Kaszczuk, orionistka. Zebrane dary będą naszym wspólnym prezentem z okazji minionego Dnia Dziecka.

Dziękuję wszystkim darczyńcom za okazaną wrażliwość i hojność!

s. Maria Kowalik ZSNM

Skip to content