Podróż sentymentalna do Długosza

W piątkowe popołudnie 2. czerwca br. gmach ZSK im. ks. Jana Długosza odwiedzili Absolwenci Technikum Mechanicznego (rocznik 1973), co wiązało się  z 50-leciem uzyskania przez nich świadectw dojrzałości.

Dlaczego wybrano gmach naszej szkoły? Odpowiedź wiąże się z tym, że ówczesne władze komunistyczne Polski Ludowej w  1949 roku zamknęły Gimnazjum im. ks. Jana Długosza, a w to miejsce przeniosły inne włocławskie szkoły. 5-letnie Technikum Mechaniczne było zlokalizowane w gmachu naszej szkoły od 1965 roku. Absolwentów przyjęła p. wicedyrektor Bożena Sobierajska, która oprowadziła gości po gmachu szkoły. Wizyta była okazją, aby przypomnieć sobie czas nauki w murach naszej szkoły. Absolwenci opowiadali o ciekawych wydarzeniach z tego okresu, wspominali swoje koleżanki i kolegów oraz niezapomnianych  pedagogów. Chór szkolny pod  kierunkiem pana Tomasza Centkowskiego wykonał kilka sentymentalnych utworów, wśród których znalazła się piosenka „Upływa szybko życie”.

Gości obdarowano pamiątkowymi wydawnictwami szkoły, w tym Albumem ZSK.

Bożena Sobierajska

Skip to content